🇵🇱: +48 (12) 200 25 63 | 🇬🇧: +44 20 3488 3255

Konto bankowe w Szwajcarii to nie tylko dywersyfikacja geograficzna i ochrona kapitału przez szwajcarskie prawo bankowe ale również bezpośredni dostęp do wszystkich możliwych produktów inwestycyjnych na całym świecie czego nie daje posiadanie konta bankowego w Polsce. 

Przykłady niektórych z dostępnych produktów inwestycyjnych:

 • zakup fizycznego złota w banku 
 • bezpośredni zakup akcji, obligacji praktycznie każdego kraju na świecie
 • fundusze międzynarodowe niedostępne dla klienta w Polsce
 • private equity – akcje przed IPO na przykład UBER etc 

Zakres możliwości jest praktycznie nieograniczony. 

Warto podkreślić, że banki w Szwajcarii pobierają opłaty za prowadzenie konta. Ich wysokość zależy od wysokości depozytu. Dlatego, lokując oszczędności na koncie w Szwajcarii, warto wziąć pod uwagę ofertę inwestycyjną, dzięki której powierzony bankowi kapitał nie tylko „zapracuje” na te opłaty, ale też przyniesie zysk właścicielowi konta. Banki w Szwajcarii dają możliwość trzymania oszczędności i inwestycji w dowolnej walucie, m.in: PLN, EUR, USD, CHF.

Oferty, które negocjujemy dla naszych klientów dają co najmniej 50% zniżki na produkty bankowe. Dlatego decydując się na otwarcie konta razem z nami, zyskujesz dostęp do cen i usług zarezerwowanych dla korporacji i instytucji.

Minimalna wysokość depozytu, dla którego możemy otworzyć konto bankowe w Szwajcarii to 250 000 CHF.

Procedura otwarcia konta

Krok 1 – wybór odpowiedniego banku

Każdy bank w Szwajcarii posiada swoją własną politykę otwierania rachunków dla nierezydentów, a warunki otwarcia oraz prowadzenia rachunku są mocno zróżnicowane. 

Przykładowo są banki, w których otwarcie rachunku bankowego dla obcokrajowca jest możliwe tylko z kapitałem powyżej 1 000 000 CHF, inne takiego limitu nie mają.

O tym, który bank będzie odpowiedni decyduje kilka czynników. Najważniejsze z nich to:

 • Wysokość depozytu, który będzie ulokowany na rachunku
 • Jakich produktów bankowych oczekuje klient? 
 • Jak będzie korzystał z konta? 
 • Jakiej polityki inwestycyjnej oczekuje? 
 • Czy procedura ma być online czy na miejscu w Szwajcarii?

Ustalenie potrzeb Klienta pozwala nam dobrać i wynegocjować najkorzystniejszą dla niego ofertę bezpośrednio w jednym spośród ponad 70 banków szwajcarskich.

Po wybraniu banku klient proszony jest o przesłanie danych do przygotowania umowy.

Krok 2 – Wymagane dokumenty do otwarcia konta bankowego w Szwajcarii

W przeciągu 1 dnia roboczego od otrzymania danych do przygotowania umowy Klient za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzyma umowę z numerem rachunku (IBAN), który jest już ważny, ale nieaktywny. 

Klient może zapoznać się z umową oraz zająć się gromadzeniem niezbędnych dokumentów do aktywowania rachunku. Są to między innymi:

 • paszport lub dowód osobisty (jeżeli otwarcie załatwiane jest korespondencyjnie, to wymagana jest kopia dokumentu poświadczona notarialnie) 
 • rachunek za energię, telefon, wyciąg bankowy lub inny dokument uwierzytelniający adres zamieszkania klienta 
 • dokument poświadczający źródło pochodzenia środków (deklaracja podatkowa, umowa spadku, umowa sprzedaży)

Ponadto każdy klient musi poddać się procedurze KYC (ang. Know Your Customer) – czyli przepisom obowiązującym banki oraz instytucje finansowe do dołożenia należytego starania przy weryfikacji swoich klientów. Reguła ta ma na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. 

Krok 3 – Weryfikacja dokumentów i aktywacja konta  

Po pomyślnym przejściu weryfikacji następuje podpisanie umowy z bankiem. Umowa może zostać zawarta korespondencyjnie lub na miejscu w siedzibie banku w Zurychu. 

Od teraz Twoje konto jest aktywne i gotowe do użycia.

Jeśli jesteś zainteresowany kontem w Szwajcarii lub masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy dostęp do ofert ponad 70 banków w Szwajcarii, możliwość skorzystania z warunków i usług zarezerwowanych dla korporacji i instytucji.