🇵🇱: +48 (12) 200 25 63 | 🇬🇧: +44 20 3488 3255

Kapitalizacja rynkowa firmy Nvidia 2024 przekroczyła 2 biliony dolarów w 2024 roku. Swój niesamowity wzrost wartości zawdzięcza m.in rozwojowi sztucznej inteligencji i zaadaptowaniu jej na szeroką skalę. Nvidia to nie jedyna firma, która inwestuje sztuczną inteligencję. Google, Meta, Amazon – wszystkie te firmy angażują ogromne zasoby ludzkie oraz finansowe w rozwój tej właśnie technologii. Między innymi z tego powodu zespół analityków i doradców finansowych ze Szwajcarii opracował nową strategię inwestycji w sztuczną inteligencję “AI Revolution Wealth”, którą chcielibyśmy przedstawić w poniższym tekście.

Rozwój sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja (AI) już teraz jest wykorzystywana w codziennym życiu. Zakupy i reklamy online, wyszukiwanie w internecie, cyfrowi asystenci, branża samochodowa – w każdym z tych obszarów swoje zastosowanie znajduje sztuczna inteligencja. 

To właśnie dzięki rozwojowi AI możemy tworzyć piękne grafiki, filmy czy animacje bez znajomości programów graficznych. Wystarczy wpisać kilka słów kluczowych do czatu i sztuczna inteligencja przygotuje nam np. animowaną prezentację naszego produktu. Nie potrzebujemy zatem zatrudniać zespołu specjalistów i wydawać dużych pieniędzy, aby zrobić reklamę swojej firmy.

Inwestycja w sztuczną inteligencję

Strategia „AI Revolution Wealth” została opracowana przez ekspertów w dziedzinie finansów i technologii, koncentrując się na transformacyjnej sile sztucznej inteligencji. Dzięki unikalnemu podejściu do inwestycji w nowe technologie portfel inwestycyjny AI Revolution Wealth osiąga świetne wyniki finansowe:

  • Z rocznym zwrotem na poziomie 35,93%, rok 2023 102,4%
  • Współczynnikiem Sharpe’a wynoszącym 2,03 oraz
  • 61,26% wygranych miesięcy

Ten portfel akcji jest przeznaczony dla uznanych spółek technologicznych o dużej kapitalizacji, zajmujących się sztuczną inteligencją.To konserwatywny portfel inwestycyjny, unikający praktyk wysokiego ryzyka.

To propozycja sprzyjająca dywersyfikacji geograficznej oraz płynności. Utrzymuje rygorystyczne limity ekspozycji na indywidualne akcje, balansując pomiędzy spółkami typu blue chip i wybranymi, szybko rozwijającymi się mniejszymi firmami. 

Strategia wykorzystująca instrumenty pochodne wyłącznie do zabezpieczenia walutowego zabrania stosowania dźwigni finansowej. Zespół inwestycyjny składający się z analityków finansowych i technologów pozwala mu lepiej niż konkurencji rozumieć i wykorzystywać niuanse rynkowe AI, dążąc do stabilnych i bezpiecznych zwrotów.

Wealth management w Szwajcarii- jak zacząć

Strategia „AI Revolution Wealth” to nie jest jedyny portfel inwestycyjny jaki posiadamy w swoim portfolio. Innymi przykładami są: Portfel konserwatywny zbudowany w oparciu o spółki farmaceutyczne; portfel krypto metal, w którym aktywa są rozdzielone między kryptowaluty oraz metale szlachetne czy energia i metal czyli metale szlachetne i spółki z sektora energetycznego. Więcej na temat innych strategii inwestycyjnych dowiesz się ze wczesniejszego artykułu tutaj.  

Zespół doradców może również stworzyć indywidualną strategię inwestycyjną dopasowaną do Twojej tolerancji ryzyka.

Warunkiem założenia portfela inwestycyjnego jest wpłata minimalnego kapitału w wysokości 100 000 USD oraz założenie konta bankowego w Szwajcarii.

Inwestowanie wiąże się ryzykiem. Dlatego tak ważne jest, aby uzyskać podstawową wiedzę na temat ryzyka związanego z inwestycjami, produktami inwestycyjnymi i usługami finansowymi. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie odsyłamy do dokumentacji przekazywanej w związku z zawarciem umowy oraz informacji o ryzyku publikowanych przez Szwajcarskie Stowarzyszenie Bankierów. 

Operatorem, który stworzył i zarządza m.in portfelem AI Revolution Wealth  jest licencjonowana przez FINMA instytucja finansowa z siedzibą w Szwajcarii, zajmującą się zarządzaniem majątkiem dla klientów z całego świata. Firma kwalifikuje się jako klient profesjonalny w rozumieniu art. 4 ust. 3 ustawy o usługach finansowych (FinSA). 

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem konta bankowego w Szwajcarii oraz skorzystaniem z oferty wealth management w Szwajcarii, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.